swiss logoecorys logobaltyk logoblank imgprojekt lubelskie
Biuro Projektu "Lubelskie Forum - Aktywni Obywatele"        ul. 3 Maja 10/6,       20-078 Lublin,       tel. 791 306 086,       tel./fax. 81 534 70 04,       forum@flop.lublin.pl,       www.forumlublin.eu

 
MAPA AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ
W LUBLINIE

 

Wybierz OKRĘG

KALENDARZ

September 2021
MoTuWeThFrSaSu
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

LICZBA ODWIEDZIN
Odsłon: 532760 (Dzisiaj: 45)
 

Aktualności

Relacja z sesji tematycznej z dn. 14 września 2014 r. na Uniwersytecie Warszawskim w ramach VII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych przygotowanej przez ZS FLOP i Fundację na rzecz Collegium Polonicum

W dn. 4 września 2014 r. na Uniwersytecie Warszawskim w ramach VII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych odbyła się wspólna sesja tematyczna Regionalnych Panelów Ekspertów z dwóch województw:
"Federalizacja – sektor jako reprezentacja społeczności czy reprezentacja sektora?" (Fundację na rzecz Collegium Polonicum – woj. lubuskie)
"Społeczny – obywatelski – publiczny? Czyli o różnych zasadach dialogu" (Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych – woj. lubelskie)

 

Czytaj więcej
Podsumowanie Konwentu NGO i Forum Inicjatyw Pozarządowych Woj. Lubelskiego w dn. 25-27 czerwca 2014 r. w Nałęczowie, współorganizowanego przez Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych

Podsumowanie Konwentu NGO realizowanego wspólnie z Lubelskim Forum Inicjatyw Pozarządowych w dn. 25-27 czerwca 2014 r. w Nałęczowie. Współorganizatorami wydarzenia byli ROPS w Lublinie, Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych i Stowarzyszenie MODRZEW.

 

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY organizacje pozarządowe w dn. 25-27 czerwca 2014 r. na Konwent NGO i Regionalne Forum Inicjatyw Pozarządowych w Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowym „ENERGETYK” w Nałęczowie przy ul. Paderewskiego 10

 

ZAPRASZAMY przedstawicieli lubelskich organizacji pozarządowych na trzydniowe wydarzenie będące połączeniem Forum Inicjatyw Pozarządowych Województwa Lubelskiego organizowanym przez Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych oraz Konwentu NGO organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”.

 

MIEJSCE: Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe „ENERGETYK” w Nałęczowie przy ul. Paderewskiego 10

TERMIN: 25-27 czerwca 2014 r.

ZGŁOSZENIA przyjmowane są do 13 czerwca 2014 r.

 

Konwent NGO jest realizowany w ramach projektu systemowego „Szkolenie i doradztwo podnoszące kwalifikacje pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej” współfinansowanego ze środków Unii  Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Natomiast Regionalne Forum Inicjatyw Pozarządowych stanowi cześć ogólnokrajowej inicjatywy „Ogólnopolska Debata - III Sektor dla Polski”, realizowanej przez Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT w partnerstwie z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Inicjatywa ta służy zbudowaniu Strategii Rozwoju Sektora Obywatelskiego, w procesie oddolnym, samodzielnie przez organizacje pozarządowe. Dlatego, skorzystajmy z okazji, by to nie urzędnicy i eksperci decydowali za nas. Sami zdefiniujmy, co jest nam potrzebne, co stanowi o naszej prawdziwej wartości. Przyłącz się do nas i zabierz głos w tej kluczowej dyskusji! Mamy nadzieję, że uda nam się twórczo porozmawiać o rozwoju sektora obywatelskiego w Polsce, w nieformalnej atmosferze i „nie-konferencyjnej” formule.

 

 

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY do przeczytania 24 artykułu z cyklu Mapa Aktywności Obywatelskiej w Lublinie: Olga Wójcik "PRACOWNIA PRZEMIAN - ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNA INICJATYWA ODDOLNA"

Olga Wójcik

 

PRACOWNIA PRZEMIAN

- ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNA INICJATYWA ODDOLNA

 

Otwarta pracownia artystyczna, skupiająca artystów i pasjonatów różnych dziedzin artystycznych, była moim marzeniem od dawna. Działania spójne artystów i ich interakcja ze środowiskiem lokalnym, w najbliższej przestrzeni, przejawiająca się w realizacji projektów artystycznych i edukacyjnych jest efektem realizacji tych planów. Stało się to możliwe dzięki utworzeniu przeze mnie pracowni artystycznej w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Kunickiego 35. Pracownia powstała w miejscu dawnej pracowni ceramiki, prowadzonej przez Lewina di Giovine - artystę i animatora kultury przybyłego z Niemiec, założyciela i projektodawcę Festiwalu Artystycznego HANDCRAFT. Artysta wyjechał z Lublina na dalsze studia zamykając pracownię. Okoliczności te wpłynęły na podjęcie przeze mnie decyzji o chęci kontynuacji w tym miejscu rozszerzonych działań artystycznych.

 

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY do przeczytania 23 artykułu z cyklu Mapa Aktywności Obywatelskiej w Lublinie: Jacek Warda "ISTNIEJĄCE I POSTULOWANE PODZIAŁY LUBLINA"

Jacek Warda

 

ISTNIEJĄCE I POSTULOWANE

PODZIAŁY LUBLINA

 

Lublin jest podzielony na 27 dzielnic, które są zagregowane w 6 okręgów, w których wybierani są radni miejscy. Czy to wyczerpuje strukturę faktycznych podziałów miasta? Nie sądzę. Poniżej dzielnic są jeszcze obwody wybiorcze, a warto także mówić o istnieniu sąsiedztw oraz znaczeniu i zadaniach poszczególnych wspólnot mieszkaniowych.

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY do relacji z polsko-niemieckiej konferencji „ROLA TRZECIEGO SEKTORA W ROZWOJU PARTYCYPACJI OBYWATELSKIEJ” z dn. 16.05.2014 r. zrealizowanej przez FLOP w KUL Jana Pawła II

W dn. 16 maja 2014 r. odbyła się polsko-niemiecka konferencja „ROLA TRZECIEGO SEKTORA W ROZWOJU PARTYCYPACJI OBYWATELSKIEJ” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie przy Al. Racławickie 14 w Sali C-618 w Collegium Jana Pawła II. Oficjalny patronat honorowy nad konferencją objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego – Pan Krzysztof Hetman oraz Prezydent Miasta Lublin - Pan Krzysztof Żuk. Konferencja została zrealizowana przez Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych oraz Instytut Socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w ramach projektu "Lubelskie Forum - Aktywni Obywatele" dofinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY do zapoznania się z artykułem w "Nowym Tygodniu w Lublinie" z dn. 19 maja 2014 r. dot. polsko-niemieckiej konferencji zreallizowanej przez FLOP

 

Artykuł w "Nowym Tygodniu w Lublinie" z dn. 19 - 25 maja 2014 r.

ZAPRASZAMY do przeczytania 22 artykułu z cyklu Mapa Aktywności Obywatelskiej w Lublinie: Halina Kobylarz "LUBELSKI UNIWERSYTET DRUGIEGO WIEKU 45+"

Halina Kobylarz

- Prezes Fundacji Lubelskiego

Uniwersytetu Drugiego Wieku

 

Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku 45+

 

Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku powstał we wrześniu ubiegłego roku, jako drugi w Polsce, z myślą o mieszkańcach Lublina i Lubelszczyzny, aktywnych i nieaktywnych zawodowo w wieku 45+. Pomysł zrodził się z potrzeb zgłaszanych przez osoby jeszcze aktywne zawodowo, które brały udział w różnych formach szkoleń i zajęć z Europejskiego Funduszu Społecznego, dotyczących rozwoju osobistego i aktywności społecznej w swoim środowisku pracy lub zamieszkania. Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku jest nową formułą edukacyjną, ma za zadanie wypełnić lukę edukacyjną, która powstała między kształceniem młodych, a Uniwersytetami Trzeciego Wieku.

 

 

 

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY w dn. 16 maja 2014 r. na polsko-niemiecką konferencję „ROLA TRZECIEGO SEKTORA W ROZWOJU PARTYCYPACJI OBYWATELSKIEJ realizowaną przez FLOP w KUL Jana Pawła II przy AL. Racławickie 14

Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych oraz Instytut Socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II serdecznie zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, uczelni i społeczności lokalnej na polsko-niemiecką konferencję „ROLA TRZECIEGO SEKTORA W ROZWOJU PARTYCYPACJI OBYWATELSKIEJ”. Konferencja odbędzie się 16 maja 2014 r. (piątek) w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie przy Al. Racławickie 14 w Sali C-618 w Collegium Jana Pawła II.

Konferencja jest realizowana w ramach projektu "Lubelskie Forum - Aktywni Obywatele"  dofinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Formularz należy dostarczyć do dn. 14 maja 2012 r.:

1) na adres: Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych, 20-075 Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 53,

2) lub faksem: 81 534 70 04, e-mailem: forum@flop.lublin.pl

3) lub wypełnić formularz na stronie: https://docs.google.com

 

 

 

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY w dn. 16 maja 2014 r. na polsko-niemiecką konferencję „ROLA TRZECIEGO SEKTORA W ROZWOJU PARTYCYPACJI OBYWATELSKIEJ realizowaną przez FLOP w KUL Jana Pawła II przy AL. Racławickie 14

 

Czytaj więcej